Dövlət Komitəsinin sədri Əjdərbəy məscidini ziyarət edib
Oktyabrın 18-də Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov Əjdərbəy məscidini ziyarət edib.
Məsciddə fəaliyyət göstərən din xadimləri ilə görüş zamanı Komitə sədri bildirib ki, dövlət tərəfindən dini sahəyə göstərilən qayğının bariz nümunəsi kimi xalqımızın milli-mənəvi dəyərlər sisteminin qorunması, tolerantlıq, multikulturalizm ənənələrinin inkişaf etdirilməsi və təbliği istiqamətində mühüm tədbirlər həyata keçirilir. Bu addımlar Azərbaycanda sağlam dini-mənəvi mühitin, həmrəyliyin möhkəmlənməsində, eyni zamanda çoxmədəniyyətli cəmiyyətin inkişafında önəmli rol oynayır.
Ramin Məmmədov, həmçinin ölkəmizdəki nümunəvi birgəyaşayış, vəhdət ənənəsini təhdid edən radikal dini cərəyanların yayılmasının qarşısının alınması, İslamın düzgün təbliğ edilməsinin vacibliyini vurğulayıb. Gənclərin zərərli xarici ideologiyaların təsirindən qorunmasında, milli-mənəvi dəyərlərə bağlı, müasir dünyagörüşünə sahib nəslin yetişməsində din xadimlərinin üzərinə mühüm vəzifələrin düşdüyünü qeyd edib.
Din xadimləri dövlətin dini sahəyə göstərdiyi xüsusi diqqətdən məmnun olduqlarını, ölkədə tolerantlıq və multikulturalizm ənənələrinin qorunmasının mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini bildiriblər.

The Chairman of the State Committee visited the Ajdarbey mosque
On October 18, Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, visited the Ajdarbey mosque.
During the meeting with religious figures working in the mosque, Chairman of the Committee said that as a clear example of the state's care for the religious field, important measures are being taken in the direction of protecting the system of national and moral values of our people, developing and promoting the traditions of tolerance and multiculturalism. These steps play an important role in the strengthening of a healthy religious and spiritual environment, solidarity, and at the same time in the development of a multicultural society in Azerbaijan.
Ramin Mammadov also emphasized the importance of preventing the spread of radical religious movements that threaten the tradition of exemplary coexistence and unity in our country, and the importance of propagating Islam correctly. He noted that religious figures have important responsibilities in protecting young people from the influence of harmful foreign ideologies, in bringing up a generation with a modern outlook, connected to national and moral values.
Clergymen expressed their satisfaction with the special attention paid to the religious sphere by the state, and the importance of preserving the traditions of tolerance and multiculturalism in the country.