Prezident İlham Əliyev və Qazaxıstan Prezidenti Şuşadakı Saatlı məscidində olublar
Martın 12-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Qazaxıstan Respublikasının Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev Şuşa şəhərinə səfər ediblər.
Prezidentlər Saatlı məscidində oldular. Məlumat verildi ki, məscid 1883-cü ildə memar Kərbəlayi Səfixan Qarabağinin layihəsi əsasında inşa olunub. XIX əsrin memarlıq abidəsi olan Saatlı məscidinin inşa edildiyi yerdə əvvəllər Molla Pənah Vaqifin dərs dediyi bir-birinə bitişik mədrəsə və məscid binaları olub. Şuşa şəhəri işğal altında olduğu müddətdə digər məscidlər kimi, Saatlı məscidi də ermənilər tərəfindən dağıdılmışdı. 2021-ci ilin dekabrından məsciddə Heydər Əliyev Fondu tərəfindən bərpa işlərinə başlanılıb və ötən ilin may ayında məscidin açılışı olub.

President Ilham Aliyev and President of Kazakhstan made a tour of the Saatli Mosque
On March 12, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev have visited the city of Shusha.
The presidents then made a tour of the Saatli Mosque. The Saatli Mosque was built in 1883 based on the project by Karbalayi Safikhan Garabaghi. The Mosque was ruined by Armenians during the years of occupation. The Mosque, whose renovation work began in December 2021 with the Heydar Aliyev Foundation’s funding, was inaugurated last May.