Prezident İlham Əliyev Türkiyənin Diyanət İşləri İdarəsinin sədrini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 29-da Türkiyənin Diyanət İşləri İdarəsinin sədri Ali Erbaşı qəbul edib.
Prezident İlham Əliyev Türkiyə Respublikasının milli bayramı – Respublika Günü münasibətilə təbriklərini çatdırdı, türk xalqına xoşbəxtlik və rifah arzuladı.
Söhbət zamanı Türkiyə Prezidenti Rəcəp Tayyib Ərdoğanın ölkəmizə bu yaxınlardakı səfəri məmnunluqla xatırlandı, bu səfərin Azərbaycanla Türkiyə arasında qardaşlıq və dostluq münasibələtlərinin növbəti nümunəsi olduğu və əlaqələrimizi daha da möhkəmləndirdiyi vurğulandı.
Türkiyənin Diyanət İşləri İdarəsinin sədri Ali Erbaşın işğaldan azad olunmuş torpaqlarımıza səfər etməsinin önəminə toxunularaq, onun işğal dövründə bütün tarixi-dini abidələrin ermənilər tərəfindən məhv edildiyinin şahidi olduğu qeyd edildi.
Görüşdə ölkələrimiz arasında qardaşlıq və dostluq münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi məmnunluqla vurğulandı.

President Ilham Aliyev received the chairman of the office for religious affairs of Turkey
On October 29, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received the Chairman of the Office for Religious Affairs of the Republic of Turkey Ali Erbas.
President Ilham Aliyev congratulated Ali Erbas on the occasion of the national day of the Republic of Turkey-the Republic Day, and wished the people of Turkey happiness and prosperity.
They recalled with pleasure the Turkish President Recep Tayyip Erdogan’s most recent visit to Azerbaijan, describing the visit as another example of brotherly and friendly relations between Azerbaijan and Turkey and that it further strengthens bilateral ties.
Pointing out the importance of the visit of the Chairman of the Office for Religious Affairs Ali Erbas to the liberated lands, it was noted that he witnessed the destruction of all historical and religious monuments by Armenians during the occupation.
The sides hailed the successful development of brotherly and friendly relations between the two countries in all areas.