Prezident İlham Əliyev Pakistanın MUSLİM İnstitutunun direktorunu qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev aprelin 30-da Pakistan İslam Respublikasının MUSLİM İnstitutunun direktoru, Cunaqad Ştatının Baş naziri Sahibzadə Sultan Əhməd Əlini qəbul edib.
Görüşdə Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunun əhəmiyyəti vurğulandı, bu tədbirin müxtəlif mədəniyyətlərin nümayəndələri arasında əlaqələrin qurulması işinə töhfə verdiyi qeyd olundu.
Söhbət zamanı Azərbaycan-Pakistan əlaqələrinə toxunularaq ölkələrimiz arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi bildirildi, müxtəlif məsələlərlə bağlı Azərbaycanın və Pakistanın daim bir-birini dəstəkləməsinin önəmi vurğulandı.
Görüşdə Ulu Öndər Heydər Əliyevin Pakistana səfərinin ölkələrimiz arasında əlaqələrin təməlini qoyduğu qeyd edildi və yüksək səviyyədə həyata keçirilən qarşılıqlı səfərlərin və görüşlərin münasibətlərimizin möhkəmlənməsi işinə töhfə verdiyi bildirildi.

President Ilham Aliyev received Chairman of MUSLIM Institute of Pakistan
April 30, Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, received Sahibzada Sultan Ahmad Ali, Chairman of MUSLIM Institute of the Islamic Republic of Pakistan and Prime Minister of Junagadh State.
During the meeting, they highlighted the importance of the upcoming World Forum on Intercultural Dialogue in Baku, noting that this event contributes to establishing connections among representatives of various cultures.
Touching on Azerbaijan-Pakistan relations, both sides welcomed the successful development of friendship and brotherhood between the two countries across all areas. They also emphasized the significance of Azerbaijan’s and Pakistan’s consistent support for each other on various issues.
The sides noted that the National Leader Heydar Aliyev’s visit to Pakistan laid the foundation for relations between the two countries, adding that the high-level reciprocal visits and meetings contributed to strengthening bilateral bonds.