Prezident İlham Əliyev: "Azərbaycandakı yəhudi icması ölkəmiz üçün böyük sərvətdir"
Yəhudi icmasının nümayəndələri Azərbaycan vətəndaşlarıdır, ölkəmizin müasir inkişafına böyük töhfələr vermiş və verməkdə davam edən insanlardır. Bu barədə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev İsrail Dövlətinin Prezidenti İsxak Hersoqla mətbuata bəyanatında bildirib.
“Onlar bizim müstəqilliyimiz və ərazi bütövlüyümüz uğrunda bizimlə, Azərbaycandakı bütün digər etnik qrupların nümayəndələri ilə çiyin-çiyinə döyüşüblər. Hesab edirəm ki, bu gün bu amil yalnız Azərbaycanın mədəniyyət, sülh və dostluq sahəsində uğurlu inkişafı üçün deyil, habelə ikitərəfli münasibətlərimiz üçün mühüm amildir”, - deyə dövlətimizin başçısı qeyd edib.
Həmçinin İsraildən daha çox turist dəvət etmək üçün orada mövcud olan təqdimat imkanlarının araşdırılması və Azərbaycandakı yəhudi icmasının çoxəsrlik həyatı haqqında ətraflı məlumat təqdim edilməsi (İsrail vətəndaşlarına – red.) barədə göstəriş verildiyini bildirən dövlətimizin başçısı bunun (Yəhudi icması - red.) ölkəmiz üçün böyük sərvət olduğunu deyib.

President Ilham Aliyev: "Jewish community in Azerbaijan is a big asset for our country”
Representatives of Jewish community, citizens of Azerbaijan, people who contributed and contribute a lot to the modern development of our country. President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev said as he made press statement with President of the State of Israel Isaac Herzog.
“They fought shoulder-to-shoulder with us, with all the other representatives of ethnic groups in Azerbaijan for our independence, and for our territorial integrity. And today this factor is important not only for successful development of Azerbaijan, intercultural peace and friendship but also for our bilateral relations”-the head of state has noted.
The head of our state has said that instructions have been given to explore the opportunities, to have more presentations of capabilities and facilities in Israel so that we could invite more tourists from Israel and tell them more about centuries-long Jewish community’s life in Azerbaijan and this is a big asset for our country.