Prezident İlham Əliyev: "Azərbaycan bundan sonra da İslam Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv ölkələr arasında həmrəyliyin gücləndirilməsi işinə töhfəsini verəcək"
Fevralın 10-da İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Baş katibi Hissein Brahim Taha Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Baş katib İlham Əliyevi prezident seçkilərində qələbəsi münasibətilə təbrik edib, ona ölkəmizin inkişafı naminə fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
O, Prezident İlham Əliyevin İslam həmrəyliyi işinə verdiyi töhfəni xüsusi vurğulayıb, eyni zamanda, işğaldan azad edilmiş torpaqlarımızda geniş abadlıq və quruculuq işlərinin həyata keçirilməsi ilə bağlı dövlətimizin başçısına təbriklərini çatdırıb.
Prezident İlham Əliyev göstərilən diqqətə və təbriklərə görə minnətdarlığını bildirərək, öz növbəsində Azərbaycanın bundan sonra da İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının beynəlxalq nüfuzunun möhkəmləndirilməsi, təşkilatın inkişafı, üzv ölkələr arasında həmrəyliyin gücləndirilməsi işinə töhfəsini verəcəyini qeyd edib.
Dövlətimizin başçısı Hissein Brahim Tahanı yenidən Azərbaycanda görmək istəyini ifadə edərək, onu ölkəmizə səfərə dəvət edib. Dəvət minnətdarlıqla qəbul olunub.

President Ilham Aliyev: "Azerbaijan will continue to contribute to enhancing solidarity among member countries of Organization of Islamic Cooperation"
On February 10, Secretary General of the Organization of Islamic Cooperation Hissein Brahim Taha made a phone call to President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
The Secretary General congratulated Ilham Aliyev on his victory in the presidential elections and wished him success in his activities for the development of the country.
He lauded President Ilham Aliyev’s contribution to the Islamic solidarity and conveyed his congratulations to the head of state on the ongoing large-scale development and construction efforts in the liberated territories.
President Ilham Aliyev thanked Hissein Brahim Taha for his attention and congratulations, noting that Azerbaijan will continue to contribute to strengthening the international prestige of the Organization of Islamic Cooperation, developing the organization, and enhancing solidarity among member countries.
Expressing his wish to see Hissein Brahim Taha again in Azerbaijan, the head of state invited him to pay a visit to the country. The invitation was accepted with gratitude.