Prezident İlham Əliyev ABŞ Etnik Anlaşma Fondunun prezidenti və təsisçisi Mark Şnayeri videoformatda qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 3-də ABŞ Etnik Anlaşma Fondunun prezidenti və təsisçisi Mark Şnayeri videoformatda qəbul edib.
Mark Şnayer ölkəmizdə digər dini və etnik icmaların nümayəndələri ilə yanaşı, yəhudi icmasına yaradılan şəraitə görə dövlətimizin başçısına minnətdarlığını bildirdi. Müsəlman ölkələri arasında ən böyük yəhudi icmasının Azərbaycanda yaşadığını vurğulayan Mark Şnayer Prezident İlham Əliyevin digər icmalarla yanaşı, yəhudilərə göstərdiyi diqqət və qayğını yüksək qiymətləndirdi.
Dövlətimizin başçısı yəhudilərin ölkəmizin dəyərli vətəndaşları olduqlarını qeyd etdi, digər dini və etnik icmaların nümayəndələri kimi onların da Azərbaycanda əsrlər boyu mehribanlıq, qardaşlıq və dostluq şəraitində yaşadıqlarını bildirdi.
Söhbət zamanı mədəniyyətlərarası dialoq sahəsində Azərbaycanla ABŞ əlaqələrinin perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

President Ilham Aliyev received in a video format president of US-based Foundation for Ethnic Understanding Marc Schneier
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received in a video format President of the US-based Foundation for Ethnic Understanding Marc Schneier.
Marc Schneier thanked the head of state for the conditions created in Azerbaijan for the Jewish community along with representatives of other religious and ethnic communities. Emphasizing that the largest Jewish community among Muslim countries lives in Azerbaijan, Marc Schneier hailed President Ilham Aliyev's attention and care for Jews, along with other communities.
The head of state described the Jews as valuable citizens of Azerbaijan, saying that they, like representatives of other religious and ethnic communities, have lived in the country for centuries in an atmosphere of kindness, brotherhood and friendship.
The sides exchanged views on prospects for Azerbaijan-US relations in the field of intercultural dialogue.