Nümayəndə heyətinin Malayziyaya işgüzar səfəri başa çatıb
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun əməkdaşlarından ibarət nümayəndə heyətinin Malayziyaya işgüzar səfəri sona çatıb.
Nümayəndə heyəti rəsmi səfər çərçivəsində Malayziya Qabaqcıl İslam Tədqiqatları üzrə Beynəlxalq İnstitutun sədri, prof. Maszlee bin Malik və Malayziya İslam Elmləri Universitetinin prorektoru, prof. Sharifudin Md Shaarani ilə görüşüblər.
Nümayəndə heyəti, həmçinin 28 May Müstəqillik Günü ilə əlaqədar Azərbaycanın Malayziyadakı səfirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə iştirak edib.

The delegation’s business trip to Malaysia completed
The business trip of the delegation of the State Committee on Religious Associations (SCRA) and Azerbaijan Institute of Theology (AIT) to Malaysia has completed.
As part of the official visit, the delegation has held a meeting with Chairman of the International Institute of Advanced Islamic Studies (IAIS), prof. Maszlee bin Malik and Vice Chancellor of Universiti Sains Islam Malaysia (USIM) Professor Ts. Dr. Sharifudin Md Shaarani.
The delegation also attended the event organized by the Embassy of the Republic of Azerbaijan to Malaysia on the occasion of Independence Day on 28 May.