Komitə sədri Ağcabədi şəhər “Cümə” məscidini ziyarət edib
Sentyabrın 25-də Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov Ağcabədi şəhər “Cümə” məscidini ziyarət edib.
Din xadimləri ilə görüşdə Ramin Məmmədov ölkəmizdə dövlət səviyyəsində milli-mənəvi dəyərlərimizin qorunub saxlanılmasına həssas münasibət göstərildiyini qeyd edib. Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən ardıcıl, məqsədyönlü tədbirlərin səmərəli nəticələrini vurğulayaraq, bu siyasətin müasir dövrün tələbləri və çağırışlarına uyğun olaraq, daha da inkişaf etdirildiyini bildirib. Gənclərin milli ruhda tərbiyəsi, o cümlədən ölkəmizə qarşı yönələn ideoloji təxribatların qarşısının alınmasının vacibliyini diqqətə çatdıran Komitə sədri bu sahədə din xadimlərinin də üzərinə mühüm vəzifələrin düşdüyünü deyib.
Din xadimləri görüşlərdə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu siyasətin davamı olaraq Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyevanın himayəsi ilə Azərbaycanda milli-mənəvi dəyərlərimizin qorunub saxlanılması, təbliği sahəsində atılan addımlardan məmnunluqlarını dilə gətiriblər. Daha sonra görüş iştirakçılarının rəy və təklifləri dinlənilib.

The Chairman of the Committee visited the "Juma" mosque of Aghjabedi city
On September 25, Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, visited the "Juma" mosque in Aghjabedi.
In the meeting with the religious leaders, Ramin Mammadov noted that a sensitive attitude was shown to the preservation of our national and moral values at the state level in our country. Emphasizing the effective results of consistent, purposeful measures implemented under the leadership of President Ilham Aliyev, he said that this policy has been further developed in accordance with the demands and challenges of the modern era. Emphasizing the importance of educating young people in the national spirit, including the prevention of ideological provocations directed against our country, Chairman of the Committee said that religious leaders also have important responsibilities in this field.
In the meetings, religious leaders expressed their satisfaction with the steps taken in the field of preservation and promotion of our national and moral values in Azerbaijan under the patronage of President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva as a continuation of the policy founded by National Leader Heydar Aliyev. Then, the opinions and suggestions of the participants of the meeting were heard.