Dövlət Komitəsinin sədri Masallıda vətəndaşları qəbul edib
Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə uyğun olaraq, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin (DQİDK) sədri Mübariz Qurbanlı oktyabrın 10-da Masallı rayon Heydər Əliyev Mərkəzində Cəlilabad, Yardımlı və Masallı rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl DQİDK sədri Mübariz Qurbanlı və Masallı Rayon  İcra Hakimiyyətinin başçısı Araz Əhmədov Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, əziz xatirəsinə dərin ehtiramlarını bildiriblər.
Qəbula gələn vətəndaşlar dini icmaların kitablarla təmin edilməsi,  dini təhsil, dini maarifləndirmə işinin genişləndirilməsi, habelə digər məsələlərlə bağlı müraciətlər ediblər.
Dövlət Komitəsinin aidiyyəti struktur bölmə rəhbərinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbulda vətəndaşların müraciətləri diqqətlə dinlənilib, ərizələri qəbul edilərək müvafiq tədbirlərin görülməsi ilə bağlı tapşırıqlar verilib.

Chairman of State Committee receives citizens in Masally
October 10, in accordance with the schedule for receiving citizens in the city and districts by the central executive authorities and other government agencies, the Chairman of the State Committee on Religious Associations Mubariz Gurbanli received citizens from the Jalilabad, Yardimli, and Masally districts at Heydar Aliyev Center in Masally.
Before the reception, the Chairman of the State Committee on Religious Associations Mubariz Gurbanli and the Head of Masally District Executive Authority Araz Ahmadov visited the monument of the National Leader Heydar Aliyev and payed tribute to his cherished memory.
The citizens who attended the reception submitted their appeals related to the provision of religious literature, religious education, promotion of campaigns on religious activities, and other issues.