Dövlət Komitəsinin sədri Astara rayonu Kijəbə qəsəbəsi “Lovayn” məscidinin fəaliyyəti ilə tanış olub
Oktyabrın 20-də Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov Astara rayonu Kijəbə qəsəbəsi “Lovayn” məscidinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Komitə sədri din xadimləri ilə söhbətində Azərbaycandakı nümunəvi dövlət-din münasibətlərinə toxunaraq, bu modelin əsas sütunlarından olan harmoniya və mənəvi vəhdətin önəminə diqqət çəkib. Bu dəyərlərin təbliği istiqamətində görülən işlərdə din xadimlərinin üzərinə mühüm vəzifələr düşdüyünü vurğulayan R.Məmmədov onların peşəkarlıq səviyyəsinin artırılmasının dövrün vacib tələbi olduğunu qeyd edib, din xadimlərinin səmərəli fəaliyyətinin təşkili ilə bağlı fikirlərini bölüşüb. Görüşdə zərərli dini meyillərlə mübarizənin gücləndirilməsi, xurafatın qarşısının alınması, dini-ideoloji təbliğat sahəsində maarifləndirmə işlərinin daha da genişləndirilməsi ilə bağlı din xadimlərinin təklifləri dinlənilib.

The Chairman of the State Committee got acquainted with the activities of the "Lovayn" mosque of Kijaba settlement in Astara region
On October 20, Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, got acquainted with the activities of the "Lovayn" mosque of Kijaba settlement in Astara region.
The Chairman of the Committee touched on exemplary state-religion relations in Azerbaijan and drew attention to the importance of harmony and spiritual unity, which are the main pillars of this model. R. Mammadov emphasized that clergymen have important responsibilities in the work done in the direction of promoting these values. At the meeting, the suggestions of clergymen were heard regarding the strengthening of the fight against harmful religious trends, prevention of superstition, and further expansion of educational work in the field of religious-ideological propaganda.