Dövlət Komitəsinin sədri Aİİ-də təhsil alan tələbənin evini ziyarət edib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) “Qonağınız müəllimlərinizdir” layihəsi çərçivəsində tələbələrin ailələrinə ziyarət davam edir.
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov, Aİİ rektoru Aqil Şirinov, İlahiyyat fakültəsinin dekanı, İslamşünaslıq kafedrasının müəllimləri Dinşünaslıq ixtisasının II kurs tələbəsi Yusif Babayevin ailəsini ziyarət ediblər.
Qeyd edək ki, “Qonağınız müəllimlərinizdir” layihəsinin məqsədi tələbələrin akademik göstəricilərinin yüksəldilməsi, dövrün tələblərinə cavab verən dinşünas və islamşünas kadrların hazırlanması üçün ailə və təhsil qurumunun münasibətlərinin inkişaf etdirilməsi, imkanlarının dəyərləndirilməsidir.

The Chairman of the State Committee visited the home of a student studying at AIT
Within the framework of the "Your guest is your teachers" project of the Azerbaijan Institute of Theology (AIT), visits to students' families continue.
Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, AIT Rector Agil Shirinov, Dean of the Faculty of Theology, teachers of the Department of Islamic Studies visited the family of Yusif Babayev, a second-year student of Religious Studies.
It should be noted that the purpose of the "Your guest is your teacher" project is to improve the academic performance of students, to develop the relations between the family and the educational institution, and to evaluate the opportunities for training religious and Islamic scholars who meet the requirements of the time.