Dövlət Komitəsində 8160 nömrəli Çağrı mərkəzi fəaliyyətə başlayıb
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 50 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Dövlət orqanlarında çağrı mərkəzlərinin fəaliyyətinin təşkili Qaydaları”na uyğun olaraq, vətəndaşların müraciətlərinə baxılması işinin səmərəli təşkili, operativ cavablandırılması, göstərilən xidmətlərin effektivliyinin artırılması məqsədilə Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Çağrı mərkəzi yaradılıb.
Bu yeni xidmət vasitəsilə vətəndaşlar Komitənin fəaliyyəti ilə bağlı müxtəlif suallara cavab ala, eləcə də şikayət və təkliflərini ünvanlaya bilərlər.
Vətəndaşlar müvafiq məsələlərlə bağlı şəhər və mobil telefonlarından birbaşa “8160” nömrəsinə zəng edərək əlaqə yarada bilərlər.

The 8160 Call Center has commenced operations at the State Committee
In accordance with the “Rules for the Organization of Call Center Activities in State Bodies,” approved by Resolution No. 50 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan, a Call Center has been established under the State Committee on Affairs with Religious Associations. Its purpose is to ensure the efficient handling of citizens’ appeals, provide prompt responses, and enhance the overall effectiveness of services.
Through this service, citizens can obtain answers to various questions related to the Committee’s activities, as well as submit complaints and suggestions.
Citizens may contact the Call Center on relevant matters by dialing “8160” from both landline and mobile phones