Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin rəhbərliyi Cəlilabad və Yardımlı rayonlarında vətəndaşları qəbul ediblər
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırıq və tövsiyələrinə əsasən mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri bölgələrdə vətəndaşların qəbulunu keçirir, onların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətlərinin, ərizə və şikayətlərinin müsbət həll olunması üçün tədbirlər görürlər.
Vətəndaşların qəbulu сədvəlinə uyğun olaraq, oktyabrın 29-da Azərbaycan Respublikası Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Mübariz Qurbanlı Cəlilabad, Dövlət Komitəsi sədrinin müavini Gündüz İsmayılov isə Yardımlı rayonunda vətəndaşları qəbul ediblər.
Qəbuldan əvvəl Dövlət Komitəsinin sədri Mübariz Qurbanlı və Cəlilabad Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Namiq Zeynalov ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, böyük rəhbərin adını daşıyan Mərkəzdə Ulu Öndərin zəngin və mənalı ömür yolunu əks etdirən eksponatlar və fotoşəkillərlə tanış olublar.
Qırxa yaxın vətəndaşın iştirak etdiyi qəbullar zamanı müraciətlər əsasən dini icmaların dövlət qeydiyyatı, dini icmaların fəaliyyəti, dini maarifləndirmə ilə əlaqədar icmalara vəsaitlərin ayrılması, məscidlərin təmiri və sair məsələlərlə bağlı olub.
Müraciətlərin bir qismi yerindəcə həllini tapıb. Araşdırılmasına ehtiyac olan bir sıra məsələlərin qanunvericiliyə uyğun, operativ həlli üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.
Qəbula gələn vətəndaşlar göstərilən diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Officials of the State Committee on Religious Associations received citizens in Jalilabad and Yardimli Districts
Heads of central executive authorities continue receiving citizens in regions on the instructions and recommendations of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
On October 29, according to the schedule of reception of citizens, chairman of the State Committee on Religious Associations Mubariz Gurbanli and deputy Chairman of the State Committee Gunduz Ismayilov received citizens in Jalilabad and Yardimli districts respectively.
Prior to the reception chairman of the State Committee Mubariz Gurbanli and Head of the Jalilabad Executive Power Namig Talibov visited the monument of the National leader Heydar Aliyev.
During the reception, which was attended by about 40 citizens, the appeals were mainly related to the state registration of religious communities, activities of religious communities, allocation of funds to communities with regard to religious education, repair of mosques and etc.
Some of the appeals were resolved immediately. Appropriate instructions were given for the operative investigation of a number of issues.