Leyla Əliyeva və Alena Əliyeva Cümə məscidini ziyarət ediblər
Fevralın 24-də Leyla Əliyeva və Alena Əliyeva Quba rayonuna səfər çərçivəsində şəhərin əhəmiyyətli tarixi-memarlıq abidələrindən olan Cümə məscidini ziyarət ediblər.
AZƏRTAC xəbər verir ki, ziyarət zamanı məscidin imamı Seyran Fərəczadə və məscidin dini icmasının sədri İlqar Bayramov Quba Cümə məscidi barədə ətraflı məlumat verib.
Bildirilib ki, məscid XIX əsrin unikal memarlıq nümunələrindən biri olmaqla bölgənin dini-mədəni həyatında mühüm yer tutur. Məsciddə Quran kursunun fəaliyyət göstərdiyi qeyd olunub. Leyla Əliyeva və Alena Əliyeva həmin otağa da baş çəkiblər.

As part of their visit to the Guba district, Leyla Aliyeva and Alena Aliyeva visited the Juma Mosque, one of the city’s significant historical and architectural monuments.
During the visit, Seyran Farajzadeh, the mosque’s imam, and Ilgar Bayramov, Chairman of the mosque’s religious community, provided detailed information about the Juma Mosque.
As a unique architectural monument of the 19th century, the mosque holds an important place in the region’s religious and cultural life. It was noted that Quran courses are also conducted at the mosque, and Leyla Aliyeva and Alena Aliyeva visited the classroom where these lessons are held.