Komitə sədri Quba rayonunda yerləşən məscidləri ziyarət edib
Dekabrın 4-də Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov Quba şəhərində yerləşən Hacı Cəfər, Cümə, “Ağ məscid”, Ərdəbil və Səkinəxanım məscidlərini ziyarət edib.
Ramin Məmmədov ibadət yerlərində fəaliyyət göstərən din xadimləri ilə görüş zamanı xalqımızın əsrlərboyu yaşatdığı dəyərlərin, ənənələrin qorunmasının əhəmiyyəti, eləcə də bu istiqamətdə görülən işlər barədə danışıb. Bildirib ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin bünövrəsini qoyduğu ənənənin davamı olaraq Prezident cənab İlham Əliyev milli-mənəvi dəyərlərimizin təbliğ və təşviq edilməsini daim diqqət mərkəzində saxlayır. Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın rəhbərlik etdiyi Heydər Əliyev Fondu bu sahədə genişmiqyaslı fəaliyyət göstərir, əhəmiyyətli layihələr həyata keçirir.
Milli-mənəvi dəyərlərin gələcək nəslə aşılanmasının önəminə də toxunan Komitə sədri vurğulayıb ki, gənclərin vətənpərvərlik hisslərinin inkişaf etməsində, milli kimliklərinin formalaşmasında bu dəyərlər özünəməxsus rola malikdir. Din xadimləri bu baxımdan xüsusi fəallıq nümayiş etdirməli, milli mentalitetimizə yad olan ideologiyaların yayılmasına qarşı mübarizədə ön sıralarda yer almalıdırlar.
Din xadimləri ibadət yerlərinin tarixi barədə məlumat veriblər. Dövlətimiz tərəfindən onlara göstərilən diqqət və qayğıya görə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

The Chairman of the Committee visited mosques located in Guba region
On December 4, Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, visited the Haji Jafar, Juma, "White Mosque", Ardabil and Sakinakhanim mosques located in Guba.
Ramin Mammadov spoke about the importance of protecting the values and traditions of our people for centuries, as well as the work done in this direction, during the meeting with religious figures working in places of worship. He said that as a continuation of the tradition founded by the Great Leader Heydar Aliyev, President Mr. Ilham Aliyev always focuses on the promotion and promotion of our national and moral values. The Heydar Aliyev Foundation, headed by First Vice-President Mehriban Aliyeva, carries out large-scale activities in this field and implements important projects.
Touching on the importance of instilling national and moral values to the next generation, Chairman of the Committee emphasized that these values have a special role in the development of the patriotism of young people and the formation of their national identity. Clergymen should show special activity in this regard, they should be at the forefront of the fight against the spread of ideologies alien to our national mentality.
Clergymen informed about the history of places of worship. They expressed their gratitude for the attention and care shown to them by our state.