Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov Astara şəhər Qum məscidini ziyarət edib
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov oktyabrın 20-də Astara şəhər Qum məscidini ziyarət edib.
Dövlət Komitəsinin sədri məsciddə fəaliyyət göstərən din xadimləri ilə görüşdə bildirib ki, multikultural dəyərlərin qorunması, tolerantlıq mühitinin, milli-mənəvi dəyərlərə bağlılığın gücləndirilməsi hər zaman diqqət mərkəzindədir. Ölkəmizdə müxtəlif dinlərə aid ibadət yerlərinin təmir edilməsi və bərpası, mütəmadi olaraq dini qurumlara maddi yardım ayrılması dövlətin dini dəyərlərə həssas münasibətini əks etdirir.
Azərbaycan xalqının milli-mənəvi dəyərlərinə yad dini ideologiyaların yayılmasının, dini təəssübkeşliyin dini təkəbbürə, fanatizm və ekstremizmə çevrilməsinin qarşısının alınmasının vacibliyinə toxunan Ramin Məmmədov bu təhdidlərə qarşı mübarizədə dini maarifləndirmə tədbirlərinin, eləcə də din xadimlərinin fəallığının böyük əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıb.
Görüş əsnasında rəy və təkliflərini səsləndirən din xadimləri gənc nəslin milli ruhda təlim, tərbiyəsinə, eyni zamanda din xadimlərinə göstərilən diqqət və qayğıya görə Azərbaycan Prezidenti cənab İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Chairman of the State Committee Ramin Mammadov visited the Gum Mosque in Astara
On October 20, Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, visited the Gum Mosque in Astara.
The Chairman of the State Committee said in a meeting with religious figures working in the mosque that the protection of multicultural values, the strengthening of the atmosphere of tolerance, and attachment to national and moral values are always in the center of attention. Repairing and restoring places of worship of various religions in our country, regularly providing financial assistance to religious institutions reflect the sensitive attitude of the state to religious values.
Touching on the importance of preventing the spread of foreign religious ideologies to the national and moral values of the Azerbaijani people, the transformation of religious bigotry into religious arrogance, fanaticism and extremism, Ramin Mammadov emphasized that religious education measures, as well as the activity of religious figures, are of great importance in the fight against these threats.
During the meeting, the clerics who voiced their opinions and suggestions expressed their gratitude to the President of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, for the education and upbringing of the young generation in the national spirit, as well as for the attention and care shown to the clerics.