29.11.2024 / Xəbərlər
Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə uyğun olaraq, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov noyabrın 29-da Naxçıvan şəhərində vətəndaşları qəbul edib.
Qəbul zamanı Naxçıvan şəhəri, Babək, Culfa, Kəngərli, Ordubad, Sədərək, Şahbuz və Şərur rayonlarından olan vətəndaşlar dini təhsil, müqəddəs kitabları öyrənmə kurslarının yaradılması üçün icazənin alınması, məscidin dini ədəbiyyatla təmin olunması və digər məsələlərlə bağlı müraciət ediblər.
Naxçıvan Muxtar Respublikası Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru və Dövlət Komitəsinin aidiyyəti struktur bölmə rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbulda vətəndaşların müraciət və təklifləri diqqətlə dinlənilib, müvafiq tədbirlərin görülməsi ilə bağlı tapşırıqlar verilib.

The Chairman of the State Committee received the citizens in Nakhchivan
In accordance with the schedule of reception of citizens in cities and regions by the heads of central executive authorities and other administrative bodies, Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, received citizens in Nakhchivan on November 29.
During the reception, citizens from Nakhchivan city, Babek, Julfa, Kangarli, Ordubad, Sadarak, Shahbuz and Sharur regions applied for permission to create religious education, scripture study courses, provide the mosque with religious literature and other issues.
At the reception held with the participation of the director of the State Agency for Work with Religious Institutions of the Autonomous Republic of Nakhchivan and the heads of the relevant structural units of the State Committee, citizens' appeals and proposals were carefully listened to, and instructions were given to take appropriate measures.