01.11.2024 / Xəbərlər
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov noyabrın 1-də Binəqədi qəsəbəsi Came məscidində din xadimləri ilə görüşüb.
Dövlət Komitəsinin sədri dinin cəmiyyətdəki rolu və dini tolerantlığın təşviqi ilə bağlı fikirlərini bölüşərək, dövlətin dini icmalara dəstək verməyə davam edəcəyini vurğulayıb. Komitə sədri diqqətə çatdırıb ki, din xadimləri fəaliyyətlərində Azərbaycanda tolerantlıq ənənələri, milli-mənəvi dəyərlərimizin təbliği, dövlətçilik və vətənpərvərlik prinsiplərini əsas götürməlidirlər.
Görüş zamanı R.Məmmədov bu cür ziyarətlərin dini icmaların fəaliyyətini və onların ehtiyaclarını öyrənmək məqsədi daşıdığını, eləcə də dini icmalar ilə dövlət arasında əməkdaşlığı daha da gücləndirmək baxımdan vacib olduğunu qeyd edib.
Daha sonra din xadimlərinin fikirləri dinlənilib.  Onlar dövlətin dini icmalara qayğısıını yüksək qiymətləndirdiklərini bildiriblər. Dini tolerantlığın cəmiyyətdə birliyin möhkəmləndirilməsində mühüm rol oynadığını qeyd ediblər.

Chairman of the State Committee visited Jame mosque in Binagadi settlement
Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, met with religious figures on November 1 at Jame mosque in Binagadi settlement.
The Chairman of the State Committee shared his views on the role of religion in society and the promotion of religious tolerance, stressing that the state will continue to support religious communities. The Chairman of the Committee drew attention to the fact that clergymen should base their activities on the traditions of tolerance in Azerbaijan, the promotion of our national and moral values, and the principles of statehood and patriotism.
Later, the opinions of religious figures were heard. They expressed their high appreciation of the state's concern for religious communities. They noted that religious tolerance plays an important role in strengthening unity in society.