Dövlət Komitəsinin sədri Bibiheybət ziyarətgah kompleksinin din xadimləri ilə görüşüb
Avqustun 7-də Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov Bibiheybət ziyarətgah kompleksini ziyarət edib, burada fəaliyyət göstərən din xadimləri ilə görüşüb.
Dövlət Komitəsinin sədri din xadimləri ilə görüşdə ölkəmizdəki nümunəvi həmrəylik və mənəvi vəhdət mühitinin, dinə dövlət dəstəyinin Ümummilli Lider Heydər Əliyevin dövlət-din münasibətləri konsepsiyasına uyğun olaraq möhkəmləndiyindən danışıb, eyni zamanda bu siyasətin Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini vurğulayıb.
R.Məmmədov Ümummilli Lider Heydər Əliyevin məscidin yenidən tikilməsi ilə bağlı təşəbbüsünü, həmçinin Prezident İlham Əliyevin və Birinci vitse-prezident, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın dinə, dini-tarixi abidələrin qorunub-saxlanılmasına xüsusi diqqət və qayğısı sayəsində Bibiheybət ziyarətgah kompleksinin genişləndirilməsi və yenidən qurulmasını dövlətin dinə qayğısının bariz nümunəsi olduğunu deyib.
Ölkəmizdə dövlət-din münasibətlərinin inkişafı istiqamətində görülən işlərdən bəhs edən Komitə sədri tövsiyələrini din xadimlərinin diqqətinə çatdırıb, xalqımıza xas milli birlik ənənələrinin, mənəvi dəyərlərin təbliğində onları daha fəal iştirak etməyə çağırıb.

The Chairman of the State Committee met with the clergy of the Bibiheybat shrine complex
On August 7, Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, visited the Bibiheybat shrine complex and met with the religious figures working there.
In a meeting with religious figures, the Chairman of the State Committee spoke about the strengthening of the exemplary atmosphere of solidarity and spiritual unity in our country, state support for religion in accordance with the concept of state-religion relations of National Leader Heydar Aliyev, and at the same time he emphasized that this policy was successfully continued by President Ilham Aliyev.
R. Mammadov said that thanks to the initiative of National Leader Heydar Aliyev regarding the reconstruction of the mosque, as well as the special attention and care of President Ilham Aliyev and First Vice-President, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva to religion, the preservation of religious and historical monuments, the expansion and reconstruction of the Bibiheybat shrine complex is a clear example of the state's concern for religion.
Speaking about the work done in the direction of the development of state-religion relations in our country, Chairman of the Committee brought his recommendations to the attention of religious figures and called on them to participate more actively in promoting the traditions of national unity and moral values specific to our people.