26.09.2024 / Xəbərlər
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov sentyabrın 25-də Bərdə türbəsini ziyarət edib.
Bildirilib ki, tarixi keçmişimizə, abidələrimizə həssaslıqla yanaşan Prezident İlham Əliyev tərəfindən türbənin bərpası ilə bağlı verilən göstəriş əsasında tarixi abidə əzəli görkəminə qaytarılıb. Eyni zamanda vurğulanıb ki, ölkəmizdə dövlət tərəfindən dini sahəyə daim diqqət və qayğı göstərilir. Tarixi, dini, mədəni abidələrin mühafizəsi, gələcək nəsillərə ötürülməsi dövlət siyasətinin əsas istiqamətlərindən birini təşkil edir.
Qeyd olunub ki, Azərbaycanda möhkəm təməllər üzərində qurulan dövlət-din münasibətləri ictimaiyyət tərəfindən yüksək qiymətləndirilir.

The Chairman of the State Committee visited the Barda tomb
Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, visited the Barda tomb on September 25.
It was reported that the historical monument was returned to its original appearance based on the instructions given by President Ilham Aliyev, who is sensitive to our historical past and monuments, regarding the restoration of the tomb. At the same time, it was emphasized that the state always pays attention and care to the religious field in our country. Protection of historical, religious and cultural monuments and their transmission to future generations is one of the main directions of state policy.
It was noted that state-religion relations built on solid foundations in Azerbaijan are highly valued by the public.