Dövlət Komitəsinin “Yaşıl gələcək naminə” aksiyasına yekun vurulub
Prezident İlham Əliyevin imzaladığı Sərəncam ilə elan edilən “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində dekabrın 24-də Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin “Yaşıl gələcək naminə” aksiyasına yekun vurulub.
Tədbir Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin rəhbərliyi və əməkdaşlarının, eləcə də din xadimləri, müxtəlif dini konfessiya nümayəndələrinin, həmçinin Dövlət Komitəsinin könüllülərinin iştirakı ilə baş tutub. Müşfiqabad qəsəbəsində keçirilən ağacəkmə aksiyası zamanı Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun ağaclar əkilib, onlara müvafiq aqrotexniki qulluq göstərilib.
Qeyd edək ki, bütün bölgələri əhatə etməklə cari ilin may ayından başlayan aksiya müxtəlif konfessiyalara mənsub dini icma üzvlərini ümummilli məsələ ətrafında birləşdirmək, ictimaiyyətin diqqətini ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına, yaşıllıqların artırılmasına yönəltmək məqsədi daşıyıb.

The "Year of Solidarity for the Green World Solidarity", announced by the decree signed by President Ilham Aliyev, the State Committee on Affairs with Religious Associations has ended.
The event took place with the leadership and employees of the State Committee for Work with the Ministry of Ecology and Natural Resources, as well as the participation of employees of the State Committee, as well as religious figures, various religious denominations, as well as volunteers of the State Committee. During the tree planting campaign in Mushvigabad, trees in accordance with the land climatic conditions of the Absheron Peninsula have been planted and provided with appropriate agro-technical care.
It should be noted that the campaign, which began with all regions, a protest in various denominated community members aimed at connecting the national issue around the national issue, to direct the public to the environment and increasing greenery.