18.02.2025 / Xarici səfərlər
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov Bəhreyndə  "Bir ümmət, ortaq tale" mövzusuna həsr olunmuş İslamdaxili dialoq konfransında iştirak edəcək.
2025-ci ilin 19-20 fevral tarixlərində keçiriləcək konfrans Bəhreyn Kralı Əlahəzrət Kral Həməd bin İsa Əl Xəlifənin himayəsi altında, Müsəlman Ağsaqqallar Şurasının sədri, Əl-Əzhər əş-Şərifin şeyxi, böyük imam doktor Əhməd əl-Tayyibin təşəbbüsü ilə təşkil olunur. Tədbirə dünyanın bir çox ölkələrindən dövlət rəsmiləri, dini qurumların rəhbərləri, elm və ictimaiyyət nümayəndələri, din xadimləri qatılacaq.
Konfransın məqsədi dialoq, məsləhətləşmələr və ümumi prinsiplər üzrə qarşılıqlı anlaşmanın təşviq edilməsi, İslam həmrəyliyini inkişaf etdirmək, müsəlman dünyası, eləcə də bəşəriyyət üçün parlaq bir gələcək naminə birgə səylərin ortaya qoyulmasıdır.

Chairman of the Committee to participate in an international conference to be held in Bahrain
Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, will participate in the intra-Islamic dialogue conference in Bahrain, titled “One Ummah, Shared Destiny.”
The conference, will take place on February 19-20, 2025, under the patronage of His Majesty King Hamad bin Isa Al Khalifa of Bahrain and at the initiative of Sheikh Ahmed Al-Tayyib, Grand Imam of Al-Azhar and Chairman of the Council of Muslim Elders. Representatives from various countries, including state officials, religious leaders, scholars, and clergy, are expected attend the event.
The purpose of the conference is to promote dialogue, consultation, and mutual understanding, strengthen Islamic solidarity, and foster joint efforts for a bright future for the Muslim world and humanity.