28.04.2025 / Xarici səfərlər
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov Özbəkistan Respublikasının Dini İşlər Komitəsinin sədri Sodik Toşboyevin dəvəti ilə Səmərqənddə “Maturidilik - tolerantlıq, mötədillik və maarifçilik təlimi” mövzusuna həsr olunmuş beynəlxalq konfransda iştirak edəcək.
Konfransa dünyanın bir çox ölkələrindən dövlət rəsmiləri, dini qurumların rəhbərləri, elm və ictimaiyyət nümayəndələri, din xadimləri qatılacaqlar.
29-30 aprel tarixlərində keçiriləcək konfransda Maturidiyyə təlimində ümumbəşəri dəyərlərin, tolerantlıq və mötədilliyin təfsiri, həmçinin bu ideyaların 21-ci əsrdə aktuallığı barədə müzakirələr aparılacaq.

Chairman of the State Committee to attend International Conference in Uzbekistan
At the invitation of Sodik Toshboyev, Chairman of the Committee for Religious Affairs of Uzbekistan, Ramin Mammadov will attend an international conference in Samarkand on “Maturidism – the Doctrine of Tolerance, Moderation, and Enlightenment,” scheduled for April 29–30.
The conference will bring together government officials, religious leaders, academics, and representatives of civil society from around the world to discuss the interpretation of universal values, tolerance, and moderation within the Maturidiyya tradition and their relevance in the 21st century.