01.10.2024 / Xarici səfərlər
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov oktyabrın 3-dən 9-dək Briqam Yanq Universitetinin Beynəlxalq Hüquq və Din Araşdırmaları Mərkəzi və Stirlinq Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə ABŞ-nin Provo şəhərində keçiriləcək “Dini etiqad azadlığı sülh quruculuğunda vasitədir” mövzusunda 31-ci Beynəlxalq Hüquq və Din Simpoziumunda iştirak edəcək.
Simpozium çərçivəsində Ramin Məmmədov 3-4 oktyabr tarixlərində İsa Məsihin Sonuncu Gün Müqəddəsləri Kilsəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Stirlinq Fondu tərəfindən hökumət nümayəndələri, elmi-tədqiqat institutlarının ekspertləri, dini icmaların və vətəndaş cəmiyyəti təşkilatlarının rəhbərləri üçün təşkil olunacaq tədbirə də qatılacaq.
Oktyabrın 9-da isə İsa Məsihin Sonuncu Gün Müqəddəsləri Kilsəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Stirlinq Fondunun rəhbərliyi ilə görüş keçirəcək.

The Chairman of the State Committee will participate in the Symposium on International Law and Religion
Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations will participate at the 31st International Conference on the Law and Religion Symposium on topic "Religious Freedom as a Tool for Peacebuilding", from October 3 to 9, organized jointly by the International Law and Religion Research Center of Brigham Young University and the Stirling Foundation, in Provo, USA. Within the framework of the symposium, Ramin Mammadov will also participate in an event organized by the Stirling Foundation operating under the Church of Jesus Christ of Latter-day Saints on October 3-4 for government representatives, experts of scientific research institutes, leaders of religious communities and civil society organizations.
On October 9, he will hold a meeting with the leadership of the Stirling Foundation, which operates under the Church of Jesus Christ of Latter-day Saints.