Dövlət Komitəsinin nümayəndə heyəti Almaniyaya səfər edəcək
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 24–26 iyun tarixlərində Almaniya Federativ Respublikasına səfər edəcək.
Səfərin məqsədi Azərbaycanın multikulturalizm və tolerantlıq modeli, müxtəlif dini və etnik qruplar arasında dinc birgəyaşayışın təşviqinə yönəlmiş dövlət siyasəti barədə Almaniya ictimaiyyətini daha geniş məlumatlandırmaq, bu ölkənin dini təşkilatları və siyasi qurumları ilə əməkdaşlıq imkanları barədə müzakirələr aparmaqdır.
Səfər çərçivəsində Almaniyanın dövlət rəsmiləri və siyasətçiləri ilə görüşlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur. Bundan başqa, nümayəndə heyətinin Almaniyanın bir sıra dini və tarixi məkanlarını ziyarət etməsi planlaşdırılır.
Nümayəndə heyəti Azərbaycanın Almaniyadakı Səfirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzində keçiriləcək “Müxtəliflikdə birlik: Dinlərarası səslər dialoqda” adlı tədbirdə də iştirak edəcək.

Azerbaijani Delegation to visit Germany
A delegation led by Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, will visit the Federal Republic of Germany on June 24–26.
The visit aims to inform the German public about Azerbaijan’s model of multiculturalism and tolerance, as well as state policies that promote peaceful coexistence among diverse religious and ethnic groups, and opportunities for cooperation with Germany’s religious organizations and political institutions.
The delegation is scheduled to meet with German state officials and politicians and visit several religious and historical sites. The delegation will also participate in the event “Unity in Diversity: Interfaith Voices in Dialogue” at the Azerbaijan Cultural Center, organized by the Azerbaijani Embassy in Germany.