Azərbaycan nümayəndə heyəti Qars valiliyi və bələdiyyəsində görüşlər keçirib
Türkiyədə səfərdə olan Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti martın 12-də Qars valisi Ziya Polat və Qars Bələdiyyə Başqanı Ötüken Senger ilə görüşüb.
Görüşlərdə ölkələrimiz arasında ortaq etnik-mədəni köklərə söykənən dostluq və qardaşlıq əlaqələrinin Azərbaycan və Türkiyə prezidentlərinin müdrik siyasəti nəticəsində uğurla inkişaf etdiyi vurğulanıb. Bu siyasətin hər iki ölkənin xalqları arasında güclü bir qardaşlıq və əməkdaşlıq ruhu yaratdığı qeyd olunub.
"Bir millət,iki dövlət" prinsipinin ölkələrimizin gündəmində əsas yer tutduğu və əlaqələrin daha da genişləndirilməsinə təkan verdiyi vurğulanıb. Həmçinin İslamın sülhsevər və tolerant dəyərlərinin təbliğinin dünyada sülhün və əmin-amanlığın bərqərar olmasına xidmət etdiyi qeyd olunub.

Azerbaijani delegation held meetings at the Governorship and Municipality of Kars
On March 12, during their official visit to Türkiye, the delegation led by Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee for Affairs with Religious Organizations, met with Kars Governor Ziya Polat and Mayor of Kars Otuken Senger.
During the meetings, it was emphasized that the friendship and brotherly ties between our countries, rooted in shared ethnic and cultural foundations, have been successfully developed through the wise policies of the Presidents of Azerbaijan and Türkiye. It was noted that these policies have fostered a strong spirit of brotherhood and cooperation between the peoples of both nations.
The principle of “One Nation, Two States” was highlighted as central to the agenda of our countries and as a driving force for further strengthening bilateral relations. Additionally, it was underscored that promoting the peace-loving and tolerant values of Islam contributes to establishing peace and security worldwide.