Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu ilə Qars Qafqaz Universiteti arasında imzalanan memorandumun müddəti uzadılıb
Azərbaycan nümayəndə heyətinin Türkiyəyə səfəri çərçivəsində martın 12-də Qars Qafqaz Universitetində görüş keçirilib.
2020-ci ildə Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu ilə Qafqaz Universiteti arasında imzalanan memorandum çərçivəsindəki əməkdaşlığın nəticələri yüksək qiymətləndirilib. Əlaqələrin inkişafına müsbət təsiri nəzərə alınaraq, memorandumun müddəti daha 5 il müddətinə uzadılması barədə sənəd imzalanıb.
Memorandum təhsil və tədqiqat sahəsində hər iki universitet arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi məqsədini daşıyır. Memorandum çərçivəsində hazırlanan fəaliyyət planı elmi-praktik əlaqələrin genişləndirilməsi, ixtisaslı kadr hazırlığının təmin olunması, qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə təcrübə mübadiləsi və digər mövzuları əhatə edir.

13.03.2025 / Memorandums
Duration of Memorandum between Azerbaijan Institute of Theology and Kars Caucasus University extended
During the Azerbaijani delegation’s visit to Türkiye on March 12, a meeting took place at Kars Caucasus University.
The outcomes of the collaboration established by the Memorandum signed in 2020 between the Azerbaijan Institute of Theology and Kars Caucasus University were highly appreciated. In recognition of the positive impact on bilateral relations, the parties signed a document extending the Memorandum for an additional five years.
The memorandum aims to strengthen cooperation between the two universities in the fields of education and research. The action plan developed within this framework includes expanding scientific and practical relations, training qualified personnel, exchanging experiences in areas of mutual interest, and addressing other related topics.