Dövlət Komitəsinin sədri Rusiya Müsəlmanları Ruhani İdarəsinin nümayəndəsi ilə görüşüb
Mayın 3-də Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov Rusiya Müsəlmanları Ruhani İdarəsi sədrinin birinci müavini Dəmir Muxetdinov ilə görüşüb.
Dövlət Komitəsinin sədri qonağı ölkəmizin Ulu öndər Heydər Əliyevin təməlini qoyduğu, Prezident İlham Əliyevin uğurla inkişaf etdirdiyi dövlət-din modeli, birgəyaşayış mühiti, habelə dinlərarası dialoqun  təşviqi  istiqamətində fəaliyyətlər barədə məlumatlandırıb.
Rusiya Müsəlmanları Ruhani İdarəsi sədrinin birinci müavini Dəmir Muxetdinov Azərbaycanın gündən-günə dinlərarası dialoq mərkəzi kimi mövqeyini gücləndirdiyini, bu cür təşəbbüslərin bəşəri həmrəyliyə müsbət təsir göstərdiyini vurğulayıb.

The Chairman of the State Committee met with the representative of the Spiritual Administration of the Muslims of Russia
On May 3, the Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, Ramin Mammadov has met with the first deputy chairman of the Spiritual Administration of the Muslims of Russia, Demir Mukhetdinov.
During the meeting, Azerbaijan's role as a model for interreligious dialogue and its efforts to strengthen this position, crucial for fostering human solidarity, were emphasized. Additionally, other topics of mutual interest were discussed.