15.12.2023 / Xəbərlər
Prezident İlham Əliyev: "Ölkə ərazisində suverenliyin bərpa edilməsi bizə olan hörməti daha da artırdı"
Bizim müstəqil siyasətimiz, prinsipial mövqeyimiz, beynəlxalq hüquqa bağlılığımız, sədaqətimiz və eyni zamanda, ölkə ərazisində suverenliyin bərpa edilməsi bizə olan hörməti daha da artırdı. Bu fikri Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev dekabrın 15-də BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasının - COP29-un gələn il ölkəmizdə keçirilməsi ilə əlaqədar keçirilən müşavirədə deyib.
COP29-un gələn il ölkəmizdə keçirilməsi barədə qərarın əhəmiyyətinə toxunan dövlətimizin başçısı vurğulayıb: “Bu hadisənin önəmi, o cümlədən ondadır ki, bu qərar antiterror əməliyyatından iki ay yarım sonra qəbul olunmuşdur və beləliklə, bir daha bütün dünya ictimaiyyəti Azərbaycana öz dəstəyini ifadə etmişdir. Onu da bildirməliyəm ki, Bakıda COP29 konfransının keçirilməsi beynəlxalq aləmin hər bir üzvünün razılığı ilə mümkün olmuşdur. Yəni, burada yekdil mövqe bir daha özünü göstərdi”.

President Ilham Aliyev: "The restoration of sovereignty on the territory of our country have further boosted respect for us”
Our independent policy, our principled position, our compliance with and commitment to international law and, at the same time, the restoration of sovereignty on the territory of our country have further boosted respect for us. President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has said at the meeting regarding the holding of the 29th Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change - COP29 in the country next year.
“The importance of this event, among other things, also consists in the fact that this decision was made two and a half months after the anti-terror operation. Thus, the entire world community has once again expressed support for Azerbaijan. I should also note that the decision to hold the COP29 conference in Baku has been made with the consent of every member of the international community. The unanimous position has been demonstrated here again”. The head of state has pointed out.