14.06.2024 / Xəbərlər
Komitə sədrinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti iyun ayının 13-də Rustavi və Qardabani şəhərlərində olub. Nümayəndə heyəti Ümummilli Lider Heydər Əliyevin Rustavi şəhərində yerləşən abidəsini ziyarət edib. Ulu Öndərin abidəsi önünə gül dəstələri düzülüb, xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Nümayəndə heyəti Rustavi şəhərində yerləşən “Cümə” məscidini ziyarət edib. Məscidin dini icmasının üzvləri ilə müxtəlif məsələlərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Ramin Məmmədov Gürcüstanda yaşayan azərbaycanlıların dini dəyərlərə, milli və etnik köklərə bağlılığının mühüm əhəmiyyətə malik olduğunu diqqətə çatdırıb. Dövlət Komitəsinin sifarişi ilə çap edilmiş kitablar məscidə hədiyyə edilib.
Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Qardabani şəhərindəki “Marağa” məscidini ziyarət etdikdən sonra “Əl-Hikmət” mərkəzinə gəlib. Burada Gürcüstandakı soydaşlarımıza göstərilən diqqət və qayğıdan, humanitar, mədəniyyət, təhsil sahələrində, o cümlədən dini icmaların inkişafına verilən dəstəkdən bəhs edilib. Dövlət Komitəsinin sədri Gürcüstandakı azərbaycanlıların milli-mənəvi dəyərlərə bağlılığının qorunub saxlanılmasının Azərbaycan dövlətinin daim diqqət mərkəzində olduğunu vurğulayıb.

The delegation led by the chairman of The Committee was in the cities of Rustavi and Gardabani
The delegation led by the Chairman of the Committee visited the cities of Rustavi and Gardabani on June 13. The delegation visited the monument of National Leader Heydar Aliyev located in Rustavi. Bouquets of flowers were laid in front of the National Leader's monument, and his memory was honored.
The delegation visited the "Juma" mosque located in the city of Rustavi. The members of the religious community of the mosque exchanged views on various issues. Ramin Mammadov pointed out that the commitment to religious values, national and ethnic roots of Azerbaijanis living in Georgia is of great importance. Books published by order of the State Committee were donated to the mosque.
The delegation led by the Chairman of the State Committee, Ramin Mammadov, visited "Al-Hikmat" center after "Maraga" mosque in the city of Gardabani. The attention and care given to our compatriots in Georgia, as well as the support to the development of religious communities in humanitarian, cultural, educational fields were mentioned here. The Chairman of the State Committee emphasized that the preservation of the commitment of the Azerbaijanis in Georgia to the national and moral values ​​is always in the main center of the Azerbaijani state.